top of page
Kodak Flexcel NX,
nowy wymiar flexografii
kodak_flexcel_nx_logo.png

   Posiadany przez nas pełen system KODAK FLEXCEL NX Wide pozwala w pełni wykorzystać wyjątkowe zalety płyt KODAK FLEXCEL NX w rozmiarach do 1067 x 1524 mm (42 x 60 cali). Podobnie jak inne urządzenia z rodziny FLEXCEL NX, FLEXCEL NX Wide Imager wykorzystuje sprawdzoną technologię obrazowania KODAK SQUARESPOT, aby zapewnić wyjątkową jakość obrazu i powtarzalność.

 

   Płyty KODAK FLEXCEL NX są ważną częścią systemu KODAK FLEXCEL NX. Dzięki temu systemowi po raz pierwszy można uzyskać jakość druku rotograwiurowego na szerokiej gamie podłoży. Sekret tkwi w budowie punktu rastrowego reprodukowanego na Thermal Imagines layer (TIL). Wykorzystując technologię obrazowania KODAK SQUARESPOT, tj. punkty o wielkości zaledwie 10 mikronów są naświetlane na TIL poprzez obcięcie poświaty. Uzyskujemy tym samym tylko taki punk jaki chcieliśmy o maksymalnie twardej krawędzi. Jednak najważniejszą zaletą tego systemu jest eliminacja tlenu pomiędzy warstwą TIL a płytą. Umożliwia to tworzenie stabilnych płaskich punktów w pełnym zakresie spektralnym (tonalnym). Rezultat to przewidywalny druk, nawet subtelnych świateł i trudnych cieni. W tym roku mija 11 lat istnienia technologii KODAK NX i 7 lat od wdrożenia jej w naszej firmie.

cytat prasowy o technologii

  Za innowacyjność technologiczną w dziedzinie fleksografii firma Kodak była już wielokrotnie wyróżniana przez przedstawicieli tej branży. M.in. właśnie system Flexcel NX uzyskał w tym roku nagrodę 2009 Technical Innovation Award przyznawaną przez Stowarzyszenie Techniczne Fleksografów (FTA). Rok wcześniej rozwiązanie to otrzymało z kolei nagrodę 2008 PIA/GATF InterTech Technology Award, jak również Technology Innovator of the Year Award dla najbardziej innowacyjnej technologii roku, przyznawaną przez Fleksograficzne Stowarzyszenie Prepress.
Zaprojektowany z myślą o znaczącej poprawie jakości i wydajności druku fleksograficznego przy aplikacjach takich jak przywieszki, etykiety, kartony pudełkowe czy opakowania giętkie, system Flexcel NX pozwala drukarniom opakowaniowym i ich klientom na uzyskanie porównywalnej z offsetem czy rotograwiurą rezultatów jakościowych, jak też zapewnia – zdaniem producenta – zwiększoną wydajność, łatwość w obsłudze oraz przewidywalność zachowania się płyt w maszynie drukującej.
Zaleta naszego ostatniego osiągnięcia wynika z faktu, że bazuje ono na korzyściach wynikających z reprodukcji obrazu w trybie 1:1 i płaskiej strukturze punktów szczytowych, będących cechami charakterystycznymi dla systemu Kodak Flexcel NX. Użytkownicy systemu wyposażonego w nową funkcję twierdzą, że odnotowują oszczędności w zakresie zużycia płyt, farby i podłoży drukowych, osiągając jednocześnie rezultaty w druku wywierające duże wrażenie na ich klientach i stymulujące rozwój ich nowych przedsięwzięć biznesowych.
   

/.../ Print Publishing

bottom of page