top of page
o nas

historia   

   Początek funkcjonowania firmy to 29 listopad 1996, i od samego początku firma zajmowała się przygotowywaniem materiałów opakowaniowych do druku. Na początku w zakresie samego składu komputerowego, a następnie już po zakupie urządzeń w roku następnym, gotowymi matrycami fotopolimerowymi. Był to okres bardzo intensywnego rozwoju poligrafii opakowaniowej w Polsce ze względu na głód kolorowego opakowania. Wraz z rozwojem rynku i pozyskiwaniem nowych klientów firma rozpoczęła swój rozwój technologiczny i ekonomiczny. Rok 2012 był rokiem przełomowym ponieważ nastąpiła w firmie rewolucja jakościowa wraz z zakupem nowej technologii wykonywania matryc tj. technologia Kodak Flexcel NX. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój firmy i wyjście z usługami poza teren Polski.

technologia

   Na rynku są dwie wiodące technologie produkcji matryc fotopolimerowy, wspomniany wcześniej Kodak Nx oraz Esko CDI.

 

park maszynowy

   Oczywiście nasza firma posiada 2 linie naświetlające w technologii Kodaka o raz jedną Esko CDI. Do uzupełnienia procesu posiadamy resztę urządzeń „procesowych” renomowanej firm Glunz&Jensen oraz Heights. Każde urządzenie w naszej firmie przedstawia najwyższą światową jakość w zakresie pracy jaką wykonuje. Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że park maszynowy w naszej niewielkiej firmie jest najnowocześniejszy na świecie, a każdy proces jest zdublowany.

   Posiadamy certyfikaty jakościowe i świadectwa posiadania kwalifikacji wydawane przez dostawców technologii. Uważni jesteśmy na ekspertów w tej dziedzinie druku.

rynek

   Rynek opakowań od dekady rozwija się w tempie kilkunastu procent rocznie, nie widać na horyzoncie nawet przesłanek do zwolnienia tendencji. Trudno sobie wyobrazić by można było zastąpić kolorowe opakowania na żywności „torbą bez nadruku”. A technologia zadruku fleksograficznego jest najbardziej produktywna. W zasadzie już nie ma alternatywy ponieważ poprzednie technologie (rotograwiura) nie jest już rozwijana i wspierana technologicznie.

bottom of page